Historické vozy se tentokrát sjedou do Karlových Varů a okolí

28.07.2014 (23:27)
Karlovy Vary - Během víkendu 1. – 3. srpna proběhne již sedmá ze série devíti letošních rally historických automobilů Czech Hero Ride, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Karlovarská Veteran Rally je, stejně jako ostatní veteránská setkání tohoto projektu, zasvěcena určité době, tématu a slavné motoristické značce, v tomto případě Škodě Popular Monte Carlo a závodníkům Zdeňku Pohlovi a Jaroslavu Hausmanovi.

Od pátku do neděle se stane Zámek Chýše, Karlovy Vary, Ostrov nad Ohří, Lázně Jáchymov a ostatní zajímavá místa karlovarského regionu zastávkami další letošní akce Czech Hero Ride 2014. Už 14. ročník jízdy historických vozidel Karlovými Vary a okolím nabídne nejen soutěž veteránů, ale také celou řadu doprovodných akcí na atraktivních místech po trase tohoto závodu.

V pátek 1. srpna se během odpoledne sjedou historické vozy na Zámku Chýše, odkud se přesunou do Karlových Varů, aby se v sobotu ráno vydaly na přibližně stokilometrů dlouhou trasu kopcovitou krajinou Krušných hor. V neděli 3. srpna se potom veteráni představí návštěvníkům Lázní Jáchymov. Zde, i na ostatních zmíněných místech regionu, bude kromě přehlídky historických vozů připravený nostalgický fotokoutek, vystoupení dobové kapely, mnoho soutěží pro děti a stánek CzechTourismu s tipy na výlety do blízkého okolí.

Akce zařazené do projektu Czech Hero Ride doprovází motto Auta, která mají příběh. „Jednotlivé rally mají totiž vždy své hlavní téma postavené na příběhu jednoho konkrétního vozu a historické nebo současné osobnosti. Konkrétní vůz a osoba nebo osoby jsou většinou úzce spjatí s regionem, ve kterém akce v rámci závodů probíhá,“ uvádí Ing. Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism. V Karlových Varech a okolí si tak návštěvníci připomenou osobnosti závodníků Zdeňka Pohla a Jaroslava Hausmana, kteří ve světoznámém závodě Rally Monte Carlo získali v roce 1936 stříbrnou medaili. Na jejich počest byl vyroben vůz Škoda Populár Monte Carlo, se kterým se právě všichni motorističtí fanoušci i obdivovatelé veteránské krásy mohou setkat v rámci této akce.

Vznik projektu Czech Hero Ride iniciovala vloni agentura CzechTourism s cílem vytvořit prestižní mezinárodní projekt, který prochází napříč různými lokalitami, přispívá k rozvoji regionální turistiky a zvyšuje atraktivitu veteránských závodů nejen pro diváky, ale i pro samotné účastníky.

Více informací o této i dalších akcích naleznete na www.czechheroride.cz.
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Zprávy by Vs tak mohlo zajmat:

Petr Koukal učil středoškoláky na Karlovarsku,jak se provádí samovyšetření varlat

Karlovy Vary - Badmintonista Petr Koukal a zástupci obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius zavítali v pondělí 27. února mezi více než stovku stře... cel lnek
 
Steda 8. nora 2023
svtek m Milada a ztra Apolena
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.